Den Charity oslaví v Českých Budějovicích ve čtvrtek 2. října 2014

Den Charity oslaví v Českých Budějovicích ve čtvrtek 2. října 2014

Den otevřených dveří všech pracovišť Diecézní charity České Budějovice a výstava fotografií z naší činnosti proběhne ve čtvrtek 2. října 2014 v Českých Budějovicích. Zvána je široká veřejnost...

Den Charity se tradičně koná kolem svátku sv. Vincence z Pauly, tedy kolem 27. září. „Touto každoroční kampaní představujeme nejširší veřejnosti celou škálu našich služeb. Nabídneme také zajímavá setkávání a kulturní zážitky,“ uvedl ředitel celorepublikového sdružení Charita Česká republika Lukáš Curylo.

„Srdečně všechny zvu, aby ve čtvrtek 2. října zavítali k nám, do pracovišť Diecézní charity České Budějovice. Můžete se tu setkat s odborníky, vyptat se na vše, co Vás zajímá a blíže se seznámit s charitní činností. Naše služby jsou velmi rozmanité, podobně, jako je pestrý i život člověka. Spolu s našimi zaměstnanci se těším na setkání s Vámi,“ uvádí ředitelka Diecézní charity České Budějovice Michaela Čermáková.

Program Dne Charity pořádaného Diecézní charitou České Budějovice

10.00 hodin

  • Slavnostní zahájení Dne charity – park Na Sadech u sochy V. Lanny (křižovatka Lannovy a Kanovnické ulice) – Mgr. Michaela Čermáková, ředitelka Diecézní charity ČB

10.00 – 17.00 hodin

Sv. Vincenc z Pauly (1581 – 1660) byl katolický kněz, který zasvětil život práci pro chudé. Stál u zrodu několika dobročinných organizací, organizoval rozsáhlou pomoc pro válkou zpustošené kraje. Roku 1737 byl svatořečen. Česká biskupská konference vyhlásila v lednu 2008 datum světcova úmrtí (27. září) jako Den charity a doporučila jeho slavení.

Informace ke Dni Charity podají:

Michaela Čermáková, ředitelka Diecézní charity ČB, tel. 604 203   230, cermakova@charitacb.cz

Věra Michalicová, vztahy s veřejností Diecézní charity ČB, tel. 604 247 268, verka.mich@charitacb.cz